Grand Prix Ostrava

27.04.2011 09:00

V neděli 24. dubna se konal turnaj Grand Prix a 2. kolo extraligy této sezony na zastřešeném hřišti v Ostravě. Náš tým MGC Olomouc měl zastoupení ve smíšené, juniorské i ženské extralize. Družstvo smíšené extraligy ve složení D. Bílek, J. Tolarovič, M. Smejkal, J. Fantal, M. Straško a M. Stančík toto extraligové kolo vyhrálo a tímto se posunulo v průběžném pořadí na druhé místo. Vítězství z Ostravy a druhé místo v celkové extraligové tabulce si také odnáší juniorský tým, který hrál v obvyklém složení M. Smejkal, J. Staněk, P. Gerža a E. Blažková. Družstvo žen hrající ve složení E. Blažková, D. Henklová, L. Bětíková a D. Lépová se umístilo na třetím místě a toto umístění mu přísluší i v průběžném pořadí.
    V kategorii jednotlivců se hráčům olomouckého týmu taky dařilo. Nejlepším hráčem turnaje se stal Marián Straško který po zahrané 19. a 18. a celkovým výkonem 79 úderů, utekl druhému nejlepšímu o 6 úderů. Další zlato z turnaje si odvezl senior Aleš Vítek, junior Marek Smejkal (oba 86 úderů)  a Ema Blažková v kategorii juniorek (95 úderů). Jiří Staněk se v juniorech umístil hned za M. Smejkalem s 88 údery. V kategorii seniorek se na druhém místě umístila Danuše Henklová a na třetím místě Dobrunka Lépová.

Další extraligové boje pokračují 15. května v Plzni.